Un melc micuț care tocmai începuse să se suie pe tulpina unui măr a fost văzut de o vrabie care de pe o crenguță, care i-a zis:
“Nu te osteni degeaba. Nu este nici un măr acolo sus”.
Continuându-și urcușul anevoios, melcul a răspuns: “Vor fi când voi ajunge eu acolo. “
Categories: Maxime si cugetari
De unde bei apă? De la izvor sau de la robinete?
Care este diferența între frică și îngrijorare?
Maxima zilei
Leave a comment