,,Unii cred pentru că înțeleg; eu cred tocmai pentru că nu înțeleg“, ar fi spus una din cele mai ascuțite minți din istorie.
Interesant că Dumnezeu are destul și pentru unii și pentru alții!
Este destul pe înțelesul tuturor, ca ei să creadă și este mult ce nu înțelegem niciunul, pentru că El este pururi Creator, iar noi rămânem pururi creatură.
Categories: Maxime si cugetari
De unde bei apă? De la izvor sau de la robinete?
Care este diferența între frică și îngrijorare?
Maxima zilei
Leave a comment