In disputele teologice de pe bloguri, cine stie sa faca diferenta intre “bataia laptelui da smantana” si “scarpinarea nasului da … sange” este un mare intelept. Nu numai ca scapa neranit, dar se mai si bucura de smantana pe paine!
Prima ziala are semnificatia: “Se merita sa bati laptele ca este ceva bun in el!”
A doua zicala: “Nu-i nimic bun in el! Scobeste pana la sange si arunca la gunoi!”
“Good job” si gladiatorilor si celor din tribuna!
Categories: Maxime si cugetari
De unde bei apă? De la izvor sau de la robinete?
Care este diferența între frică și îngrijorare?
Maxima zilei
Citeodata si nasul isi cere drepturile lui. Este preferabil insa …sa nu fie in public…