Doi comercianti au fost trimisi pe o insula sa vânda pantofi. Dupa ce au
debarcat, primul a fost socat sa vada ca bastinasii umbla desculti si a
telegrafiat imediat acasa: “Ne întoarcem mâine. Aici nimeni nu poarta
pantofi.”
Al doilea comerciant a trimis si el o telegrama la biroul central:
“Trimiteti-mi 10.000 de perechi de pantofi. Nevoie acuta de pantofi pe
insula.”
Categories: Maxime si cugetari
De unde bei apă? De la izvor sau de la robinete?
Care este diferența între frică și îngrijorare?
Maxima zilei
Foarte simplu, al doilea comerciant era evreu. Complimente!