KaKa nu da zeciuiala la biserica noastra …

Cel mai bine platit jucator de fotbal este si un crestin serios care-si respecta angajamentele fata de biserica sa. Nu ne ramane decat sa regretam ca nu este membru la noi. Citeste aici

Kaka joins Real Madrid from AC Milan in world-record £56million moveCategories: Stiri din America

3 replies

  1. Hmm… Poate-ar trebui si noi sa atragem ceva milionari prin bisericile noastre! Ce mult ar creste fondul pentru misiuni, pentru ajutorarea saracilor, pentru evanghelizari…
    De fapt ideea aceasta a fost vehiculata cu ani in urma de Joel Kilpatrick in briliantul sau site umoristic (Lark News) pe teme crestine: cica, Assemblies Of God ar fi dedicat intregul fond misionar pentru convertirea Madonnei, a carei intoarcere la Dumnezeu ar cauza convertirea a miilor de fani de pe tot globul!!… Genial, nu?

  2. Sunt la Torino si uneori gasesc in ziare despre acest fotbalist brazilian cu numele de Kaka.A catigat de 2 ori “pallone doro”si este un crestin bun. Poarta pe sub tricoul cu care joaca un altul pe care scrie “I belong to Jesus” si cand da un gol ridica tricoul sa vada publicul ce scrie.Inainte sa inceapa meciul se retrage undeva cu cativa prieteni si se roaga. El zice ca nu va mai juca foarte mult Domnul il cheama sa se mute din campul de joc intrun alt camp al Evangheliei.Mereu spune ca se va lasa de fotbal vrea sa devina pastor.Asa ca daca este o biserica care il asteapta acolo va da si zeciuiala binenteles!

  3. Poate-si transfera cartea membrala la Biserica Romana Baptista din Madrid.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: