25th

Weekend-ul acesta, biserica noastra implineste 25 de ani de la infiintare. A venit din Atlanta fratele Petru Popovici ca sa fie cu noi. Dansul a avut initiativa inceperii acestei misiuni, devenita mai tarziu biserica.

Aseara, vineri, am luat Cina impreuna ca sa intram in praznic fara aluatul cel vechi. Azi am avut o intalnire la parc. Este uimitor cat s-au schimbat unii din cei plecati de multi ani din biserica noastra si veniti acum doar pentru serbarea de aniversare. Oare tot asa ne-am schimbat si noi?

Fratele Pitt Popovici l-a vizitat acasa pe fratele Liviu Olah. Poate ca am sa va afisez niste poze din aceasta vizita. Sunt sigur ca va este dor de ei. De la noi va pleca spre Scaramento, iar apoi spre Portland. la 90 de ani, citeste fara ochelari. Sora Tenzi tine pasul indeaproape …

Maine avem praznicu de multumire. Pentru un astfel de eveniment sunt necesare doua lucruri: sa fie de fata persoana careia i se multumeste si persoanele care aduc multumirea. Sunt sigur ca Dumnezeu va fi de fata, sper sa avem si noi toti o atitudine de adanca multumire …

Am sa va tin la curent.Categories: Uncategorized

3 replies

 1. Sambata 31mai am mers cu Fr.Pit Popovici si l-am vizitat pe Fr Olah Liviu acasa la el adresa1070Brookdale ave. La Habra California 90631 Ne-a primit foarte bine sora Jeni OLah mai era si mama lui sr.Jeni si o sora din Timisoara Sr.Bacis am petrecut un timp bun am cantat ne-am rugat Fr. Olah arata bine e rosu la fata si e vesel a cantat cu noi a batut din palme de bucurie Fratele Olah e ingrijit foarte bine a mai slabit dar la fata arata bine Rugati-va pentru Fr Olah si pentru sora Jeni . Fr Olah a implinit 74 ani in luna Mai Am sa va trmit o poza cu Fr.Olah si Sr. Jeni cat de curand

 2. Am aut harul sa particip la aceasta serbare frumoasa a fost fr.Pit Popovichi vineri seara a vorbit 55 minute apoi duminica dimineata a vorbit din Psalm 118: 14-29 a pus accentul pe v23 Domnul a facut lucrul acesta si este o miunatie inaitea ochilor nostri a povestit cum a venit in California in 1971 si nu era nici o biserica pe caosta de west a vorbit 55 minute seara a fost impreuna cu Biserica Betania si a fost si FR.Liviu Tiplea si Fr.Sarlea si Fr. Pana la urma a vorbit Fr .Pit tot 55 minute la terminare a avut o masa in curte Fr. Daniel ne-a prezentat poze diapozitive cu istoria celor 25 ani ai Biserici

 3. Slavit sa fie Domnul!
  … si pentru timpul prielnic lasat ca logodnica sa se pregateasca.
  Multumim si noi Mirelui ca El Insusi isi pregateste mireasa Sa lucrand impreuna cu slujitorii Sai ( vazuti si nevazuti).

  Doamne, Dumnezeul nostru, cat de minunat este Numele Tau pe tot pamantul!

  Har si pace!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: