
Csaba Bódis
35.000 șoferi de camioane au făcut o rezoluție pentru a bloca totul în Italia. Protestul folcloric începe cu șoferii de camion din întreaga Italie.
Ulterior, vor urma în toate spațiile publice publice italiene, inclusiv Piazza Montecitorion, în fața sediului Parlamentului italian. Motto-ul va fi ′′ ori ei, ori ce “.′′
În curând – au anunțat – nu va mai fi hârtie igienică pe rafturile supermarketurilor “.
′′ Vom preveni totul: accesul la combustibil, tehnologie, mâncare, îmbrăcăminte, pe scurt, totul.”
′′ Vom vedea dacă acest guvern mai vrea să continue această dictatură a sănătății!”
′′ Nimeni nu ne poate obliga să ne vaccinăm împotriva voinței noastre. NIMENI.”′′ Nici măcar Domnul.”
′′ Ajunge! Până acum și gata!” ·
Numărul trece de 60000. La început erau 30 000. Acum a crescut, plus ca mulți vor circula cu viteza redusa la 30 km/ora
+++
Aurel Sibiceanu
· Se trezește planeta?..Proteste uriașe la Melbourne și Sidney. Poliția a intervenit în forță, dar a fost bătură măr de rezerviștii din armată, serviciile speciale și sportivii de performanță. Guvernul Majestății Sale a renunțat la lockdown.

===
Categories: Articole de interes general
Poza nici nu este făcută în Italia!
Totul isinuat nu è adevarat chestia cu proteste. E totul liniste si pace.
Baaaaa!!!! Nebunilor care ați scris articolul?!!!! Unde e paralizata Italia de proteste?!!! Știi unde e Italia pe harta?!!! Șterge naibii titlul asta de 0.50 bani,ca 2 lei e mult spus!!!! Unde sunt aia 30-60 000 de șoferi la protest,în spatele tastaturii,pe facebook?!!! Ca e posibil sa fie protest e una,dar sa spui ca este paralizata Italia de proteste este o mare MINCIUNA!!!!
Dumnezeu invinge el n a creeat el decide cind murim nu niste criminali farà minte si suflet care au facut genocid .si inca nu vor sa renunte .au gasit o buna scusa boala care ne au manipulat pina cind niste oameni mai destepti ca ei au pus piciorul in prag.si i au descoperit.iata ca lumea nu e asa naiva cum au crezut ei.
Ar fi bine, dar nu cred ca cineva va asculta, ci din contra, guvernul innabuse toate manifestatiile sub acuzatia de terorism si aresteaza pe organizatori. Cred ca toti se tem cu adevarat sa reactioneze. Este o dictatura si psihologic. Se guverneaza cu frica, frica de cei nevaccinati, de boala, de a ramane fara salar desi nu concediat (ca daca ar concedia ar avea si drwpturi la somaj). Deci, ori vaccinul,ori mori de foame
Ar fi bine daca ar fi adevarat, dar este o informatie fslsa.