Ani în urmă, câte un american venea în Romania și contribuia la îndulcirea persecuției fraților lui creștini. Astzi, un român a reușit să contribuie la eliberarea unei americance din închisoare. Mare este Dumnezeu !
This fight is far from over. Kim’s conscience has not changed inside the prison walls. We have much work ahead, but today we REJOICE in her release.

Categories: Articole de interes general

Trimis din Yahoo Mail pe Android
De la:”B a r z i l a i – e n – D a n” Data:Mar 8 sept. 2015 la 22:01 Subiect:[New post] O providențială inversare de roluri
barzilaiendan posted: “Ani în urmă, câte un american venea în Romania și contribuia la îndulcirea persecuției fraților lui creștini. Astzi, un român a reușit să contribuie la eliberarea unei americance din închisoare. Mare este Dumnezeu ! Harry Mihet 49 mins · Carte”
Rugaciune pentru Kim, rugaciune pentru Harry& company, astazi a fost randul lor, miine… poate fi randul meu si cine stie, poate chiar al dumitale, cel ce citesti aceste randuri. Asa ca haide impreuna cu mine sa plecam genunchii inaintea Tronului de Har, pentru ei, pentru noi, … chiar pentru sodomiti.
Imi place asa de mult versetul care spune ; ,, Cand ii sant placute Domnului, caile cuiva, Ii face prieteni, chiar si pe dusmanii lui”
Merita sustinut in rugaciunile noastre. El, si familia lui si intreaga echipa de la Liberty Council. Amenintarile sodomitilor (ca vor parasi Kentucky in ‘body bags’) sint un motiv suficient pentru a ne da seama de miza si de riscul luptei in care s-au angajat si de cita nevoie au ca sa-i sprijinim in rugaciune.