Pentru toți cei care au urmărit transmisia Convenției de la Sacramento pe Internet, iată răspunsul la întrebarea pe care mi-ați pus-o:
Da, am purtat cravata fratelui Liviu Olah, împlinind astfel dorința sorei Jeni Olah.
Categories: Uncategorized
Pentru toți cei care au urmărit transmisia Convenției de la Sacramento pe Internet, iată răspunsul la întrebarea pe care mi-ați pus-o:
Da, am purtat cravata fratelui Liviu Olah, împlinind astfel dorința sorei Jeni Olah.
Categories: Uncategorized
POST_SCRIPTUM:
Lui Elisei, i-a fost lasata mantaua “despartitoare de ape ale Iordanului…”
Dumneavoastra, frate Daniel, v-a fost lasata o cravata…sper ca nu generatoare de probleme ! De fapt, vorba fratelui Olah: “Ei au probleme…”
S-o purtati sanatos, si mai ales sanatos spiritualiceste , Amin !
Daca nu ma-nsel, cravata aceasta imi aduce aminte de zilele negre, de zilele grele cand fratele Liviu, poposind intr-o seara la Seminar, a fost intrebat de fratele Tet Radu, discipolul dansului :
“Iar ati venit la Bucuresti, frate Liviu ? Iar aveti probleme ?” intrebare la care, fratele Liviu Olah raspunse senin si linistit:
” Nu eu am probleme Radule, nu eu am probleme…Ei au probleme, (Departamentul) ca de aia m-au chemat iarasi…!”
Frate Daniel, sanatate! Ma bucur de gestul pe care l-ai facut… imi amintresc de cind eram tinar si l-am vaut si auzit pe fratele Tantza cintind la Cluj Manastur si in chiar aceea seara am decis ca asa voi cinta si eu de cite ori voi cinta! Despre Ioan se spune ca era imbracat cu o manta de par de camila si era incins cu un briu de curea….(vezi cine era proprietarul?) Indiscutabil ca ce trebuie inca mai exista!!!!!!!!!!!