Z- Biserici pe Net

Le-am preluat în mare de la revista „Creștin Total“ și vă rog să mă ajutați să completăm și să ținem la curent acest Directoriu de Biserici Evanghelice Române pe Net:

+++

Puteţi urmări live programe ale bisericilor evanghelice din România, America, Canada și Australia. Biserica virtuală poate fi un pericol pentru unii, dar este o unealtă evanghelistică şi de hrană spirituală pentru cei care din motive obiective nu pot fi în biserica locală. Puteţi sugera alte biserici care nu sunt integrate momentan în portal. Pentru cei departe de casă puteţi fi în casa Domnului şi prin Internet.

Biserici din USA

RBC “Betania” L. A.
RBC “Bethel”, L. A.Youtube – Facebook
RBC “Maranata” L.A.
RBC San Francisco
RBC „Harul“, Sacramento
RBC ,,Bethel“ Chicago

RBC of Chicago
RBC Portland
RBC of Atlanta
RBC Gwinett, Atlanta
RBC of Troy, MI
RBC of Warren, MI
RBC of Charlotte, NC
RBC Portland
RBC Dallas, TX
RBC First of Houston, TX
RBC Kingwood, TX
RBC of Ridgewood, NY
RBC of Nashville, TN
RBC “Grace”of Hollywood, Fl

Biserici din Canada

RBC “Emanuel”, Vancouver, Canada
RBC Vancouver, Canada
RBC „Bethel“ Kitchener, Canada
RBC Montreal, Canda
RBC Toronto, Canda

Biserici din Australia

RBC Melbourne, Australia
RBC „Maranata“ Melbourne, Australia
RBC „Bethel“, Brisbane, Australia

Biserici din România

Click pe biserica dorita sau click pe LIVE

1 Biserica Penticostala „Elim” din Timisoara – Program trasmisie: Luni ora: 18, joi ora:18; Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
2 Biserica Pent. nr:5 Albini din Cluj-Napoca – LIVE VIDEO si AUDIO –
Program trasmisie: Marti ora:18; Vineri ora:18; Duminica ora:09 si ora:18
 LIVE
3 Biserica Penticostala „Poarta Cerului” Timisoara – Program trasmisie: joiora: 18, Sambata ora: 18-20; Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
4 Biserica Carismatica „Agape” din Timisoara – Program trasmisie: Duminica dimineata ora:10-12 si seara ora:18-20 LIVE
5 Biserica “Metanoia” din Timisoara – Program trasmisie:Sambata:ora 18, Duminica dimineata 9:30-12 si seara 18-20 LIVE
6 Biserica Crestina Baptista Dragostea Arad – Program trasmisie: Duminica dimineata 11:00 – 12:00 si seara 18:00 – 20:00 LIVE
7 Biserica Baptista „Betel” din Cluj-Napoca – Program trasmisie: joi ora:18-19.30,  Duminica ora:09:30-12 si seara 18-20 LIVE
8 Biserica Penticostala nr.1 Cluj-Napoca  – Program trasmisie: joi ora:18-20,  Duminica ora:09-12 si seara 18-20 LIVE
9 Biserica Crestina Baptista „Speranta” Constanta – Program trasmisie: Duminica ora:10-12. LIVE
10 Biserica Sfanta Treime Sala Ciresarii – Beius – Program trasmisie: Duminicaora: 09.30 -12 si seara 17-19 LIVE
11 Biserica Crestina Baptista „Sega” din Arad – Program trasmisie: joi ora:19-21,  Duminica ora:10-12 si seara 18-20 LIVE
12 Biserica Penticostala „Betel” din Radauti – Program trasmisie: joi ora:19-21,  Duminica ora:09-12 si seara 18-20 LIVE
13 Biserica „Vox Domini” din Timisoara – Program trasmisie: LIVE
14 Biserica Baptista „Maranata” din Arad – Program trasmisie:  Duminicaora:10: 40 -12 si seara 17-19 LIVE
15 Biserica Penticostala „Cezareea” din Resita – Program trasmisie: Joi ora:18; Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
16 Biserica Penticostala „Speranta” din Suceava – Program trasmisie:  Duminicaora:09-12 si seara 18-20 LIVE
17 Biserica Baptista „Metanoia” din Arad – Program trasmisie: Sambata ora:18-19:30Duminica ora:09-13 LIVE
18 Biserica Penticostala „Apele Vii” din Timisoara – Program trasmisie:  Duminica ora:10-12 si seara 18-20 LIVE
19 Biserica Creştină Baptistă „Speranţa” din Arad  – Program trasmisie: Joiora:18; Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:17 LIVE
20 Biserica Baptista „Betania” din Timisoara – Program trasmisie: joi ora:18-19:30,  Duminica ora:10:45-12 si seara 18-20 LIVE
21 Biserica Baptista „Betel” din Timisoara –  Program trasmisie: Marti: 19 – 21, joi ora:19 – 20:30,  Duminica ora:09:00-12:30 si seara 18-20 LIVE
22 Biserica Aletheia, Timişoara – Program trasmisie: Duminica dimineata 10.30 – 12.00, seara 18.00 – 20.00 LIVE
23 Biserica Baptista „Speranta” din Resita – Program trasmisie: joi ora:19-20,  Duminica ora:10-12 si seara 18-20 LIVE
24 Biserica Baptistă „MARANATA” din Moldova Nouă – Program trasmisie: Vineri ora:18-20,  Duminica ora:10-12 si seara 18-20 LIVE
25 BISERICA Penticostala Filadelfia Bucuresti –  Program trasmisie: Luni ora: 18, joi ora:18; Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
26 Biserica Penticostala Speranta din Timisoara – Program trasmisie: Joi ora:18; Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
27 Biserica Crestina dupa Evanghelie Filocalia, Iasi – Program trasmisie: Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
28 Biserica Baptista „Iris” Cluj Napoca – Program trasmisie: Duminica dimineata: ora: 09,11 si seara ora:18 LIVE
29 Biserica Betesda Bistrita – Program trasmisie: Duminica orele 10-12 (alte evenimente transmise vor fi anuntate pe site LIVE
30Biserica Baptistă Unu-Unu din Cluj Napoca Program trasmisie: Duminicadimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
31 Biserica Baptista Emanuel Timisoara– Program trasmisie: joi ora:18-20,  Duminica ora:09-12 si seara 18-20 LIVE
32 Biserica Baptista Maranatha Suceava– Program trasmisie: Duminica ora:10-12 si seara 18-20 LIVE
33 Biserica Penticostala Vestea Buna din Bucuresti LIVE
34 Biserica Baptista Speranta Oradea – Program  trasmisie: Duminica de la ora 11 LIVE
35 Biserica Betania Sibiu – Transmisiunea Live poate fi urmarita in fiecare duminica intre orele 10:00 – 12:00 si 18:00 – 20:00 LIVE
36 Biserica Crestina Baptista HARUL Lugoj – Program trasmisie: Vineri ora:19; Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:17 LIVE
37 Biserica Penticostală Speranța din Cluj Napoca –  Program trasmisie: Joiora:18; Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
38 Biserica Raul Vietii din Bucuresti – Program trasmisie: Miercuri ora:18; Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
39 Biserica Penticostala „Eben Ezer” din Bucuresti LIVE
40 Biserica Penticostala Filadelfia din Timisoara – Program trasmisie: Joi ora:18; Vineri ora 18Duminica dimineata: ora: 09 si seara ora:18 LIVE
41 Biserica Baptista “Betania” din Fagaras – Program transmisie live: in fiecare duminica intre orele 10:00 – 12:00 si 18:00 – 20:00 LIVE
42 Biserica Penticostală Vestea Bună(SomeșeniCluj Napoca – Program de emisie: Duminica 10:00 si 18:00 LIVE
43 Centrul Crestin Caleb din Cluj Napoca LIVE
44 Biserica Penticostală Betel din Cluj Napoca – Transmitem în direct programele Bisericii Betel: duminica între 9-12 și 18-20 LIVE
45  Biserica Penticostala Gloria Arad – Program trasmisie: Joi ora:18; Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
46 Centrul Crestin Betania din Oradea – Program de emisie: Duminica 10:00 si 18:00 LIVE
47 Biserica Penticostala Betania din Cluj-Napoca – Programul LIVE: Duminica de la 09:00 și 18:00, Marti de la 18:00 – Vineri de la 18:00 – 20:00 LIVE
48 Biserica Raul Trezirii din Arad – Program de emisie: Duminica 10:00 si 18:00
 LIVE
49 Biserica Penticostala Betania din Arad – Program trasmisie: Duminica orele 10-12 (alte evenimente transmise vor fi anuntate pe site LIVE
50 Biserica Baptistă Renașterea din Cluj Napoca – Program trasmisie: Duminicaorele 10-12 (alte evenimente vor fi anuntate pe site LIVE
51 Biserica Ekklesia din Oradea – Program trasmisie: Marti ora:18; Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
52 Biserica Adventistă de Ziua a Şaptea Mediaş Izvor – Program trasmisie: Vineri ora:18; Sambata dimineata: ora: 11 si seara ora:17 LIVE
53 Biserica Penticostala Filadelfia Mosnita Noua – Program Transmisie Live – Duminica Dimineata – 10:00 si Duminica seara – 18:00
 LIVE
54 Biserica Penticostala Grosi – Program Transmisie Live – Duminica Dimineata – 09:00 si Duminica seara – 17:00
 LIVE
55 Biserica Penticostala BETEL din Dej – Program Transmisie Live – Duminica Dimineata – 09:30 si Duminica seara – 18:00 LIVE
56 Biserica Penticostala Gosen din Timisoara – Program trasmisie: Joi ora:18; Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
57 Biserica Smirna Timisoara – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
58 Biserica Logos, Baia-Mare – Program trasmisie: Joi ora:18:30Duminica dimineata: ora: 10 LIVE
60 Biserica Penticostală Isus Lumina Lumii – Program trasmisie: Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
61 Biserica Baptista Speranta Gurbediu LIVE
62 Biserica Baptista Sfanta Treime Constanta – Program transmisii: Vineri18:00 – 20:00Duminica 09:30 – 12:00, si 18:00 – 20:00 LIVE
63 Biserica Penticostala Muntele Sionului din Deva – Program trasmisie: Joiora:18; Duminica dimineata: ora: 10 si seara ora:18 LIVE
64 Biserica Penticostala Peniel – Santana, Arad –  Program trasmisie: joi ora: 19, Vineri ora: 19-20; Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
65 Biserica Penticostala Maranata Pitesti – LIVE: Duminica intre orele 9.30-12.00 si seara de la 18.00-20.00 LIVE
66 Biserica Baptisat Maranata din Radauti – Program trasmisie: Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
67 Biserica Penticostala Izvorul Vietii din Resita – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
68 Biserica Baptista nr 1 – Resita – Program trasmisie: Duminica ora: 10-12 si seara 18-20, Joia  18-20 LIVE
69 Biserica Penticostala Emanuel din Sibiu – Program trasmisie: Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
70 Biserica Penticostală Speranța Oradea – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
71 Biserica Penticostala Betania Deva – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
72 Biserica Penticostala „SFANTA TREIME” Bistrita –  Program trasmisie:  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
73 Biserica Baptista Emanuel Dej –  Program trasmisie: Duminica orele 09-12 (alte evenimente vor fi anuntate pe site) LIVE
74 Biserica Stanca din Timisoara – Program trasmisie: joi ora: 19-21,  Duminicaora: 10-12 si seara 18-20 LIVE
75Biserica Penticostală Maranata Vulcan – Program trasmisie: Duminica ora: 09-12 si seara 18-20LIVE
76  Biserica Penticostala Maranata din Ghiroda –  Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
77Biserica Penticostala „Rugul Aprins ” Toflea LIVE
78 Biserica Penticostala Betel din Campina – Program trasmisie: Duminica orele 09-12 (alte evenimente vor fi anuntate pe site) LIVE
79 Biserica Penticostala Maranata din Baia Mare –  Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
80 Biserica Crestina dupa Evanghelie BETEL Suceava – Program trasmisie: joiora: 18, Sambata ora: 18-20; Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
81 Biserica Crestina dupa Evanghelie Agape din Ploiesti – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
82 Biserica Apostolica Sperant din Suceava – Program trasmisie: Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
83 Centrul Crestin Speranta Vieti din Targoviste – Program trasmisie: Duminicaora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
84 Biserica Penticostala Filadelfia din Lugoj – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
85Biserica Crestina dupa evanghelie Nr.1 din Iasi – Program trasmisie: joi ora: 18-20,  Duminica ora: 09-12 si seara 18-20 LIVE
86Biserica Carismatica DEO GLORIA din Timisoara – Program de la ora 10:00 la 12:00, cu excepția primei Duminici a fiecărei luni. LIVE
87 Biserica Harvest Arad – Program de la ora 11:15 la 12:00 LIVE
88 Biserica Penticostala Betel din Bucuresti – Program Trasmisie Live: Marti, Seara de Tineret, ora:19-20.30,  Duminica ora: 10:00-12 si seara 18-20 LIVE
 89 Biserica Baptistă HARUL Timișoara – Program transmisie: Duminică seara, între orele 18:00 – 20:00 LIVE
 90 Biserica Baptista Maghiara din PERICEI – Program trasmisie: Duminica ora: 10-11.30 si 16-17.30 si Miercuri 19:00-20:00 (vara: 20:00-21:00). LIVE
 91 Biserica Adoram din Arad – Program trasmisie: Duminica de la 10 la 12 si de la 19 la 20 LIVE
 92 Biserica Baptista din Curtici – Program trasmisie: Duminica: ora: 10 si ora:17 ( ora de iarna) 18 (ora de vara) LIVE
 93 Biserica Baptista „Harul” Moldova Veche – Program trasmisie:  Duminicaora:10-12 si seara 18-19:30 LIVE
 94 Biserica Renovatio din Bucuresti – Program trasmisie:  Duminica ora:10 seara 18 LIVE
 95Biserica Baptista Emanuel Oradea LIVE
 96Biserica Profides Bucuresti– Program trasmisie:  Duminica ora:10, Marti 19 LIVE
 97 Centrul Crestin Salem din Oradea Program trasmisie:  Duminica ora: 10-12LIVE
 98Biserica Baptista Manastur – Cluj Napoca– Program trasmisie:  Duminicaora:09;30 seara 18LIVE
 99Biserica Betesda – Bistrita – Program trasmisie:  Duminica ora:10LIVE
 100Biserica Elim – Cluj Napoca – Program trasmisie:  Duminica ora:10 si ora 18LIVE
101Biserica Penticostală Speranța din Mangalia – Program trasmisie:  Duminicaora:10LIVE
102Biserica Limanuri Bune din Botosani – Program trasmisie:  Duminica ora: 10 (ocazional)LIVE
%d bloggers like this: